Festyn Rodzinny

Dodano: poniedziałek 4 czerwca 2012 r.

news_2012_42.jpg

25 maja 2012 roku na boiskach Gimnazjum nr 2 przy ulicy Słowackiego we Wrześni odbył się festyn pod hasłem
„ Rodzino Trzymaj Formę”.

Organizatorami imprezy byli Gimnazjum nr 2
i Państwowa Inspekcja Sanitarna we Wrześni, swoim patronatem objął ją Burmistrz g Miasta i Gminy Września
i pani Ewa Wachowicz.

Festyn miał przede wszystkim promować zdrowy styl życia, dać okazję do spotkania przy zabawie i sportowej rywalizacji, rozszerzyć działania edukacyjne na środowisko domowe dzieci i młodzieży, wzmocnić zaangażowanie rodziców w działania programowe gimnazjum.

Na przybyłych czekała cała masa atrakcji. Można było skorzystać z porad kosmetyczki i wizażystki, wykonać badania kardiologiczne, mammograficzne i okulistyczne, zmierzyć poziom cukru, CO2, ciśnienie krwi, skorzystać z porad pedagoga, psychologa i logopedy.

Ratownicy medyczni przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a zainteresowani mieli okazję przećwiczyć na fantomie masaż serca wykonywany w celu ratowania życia.

W ramach akcji walki z rakiem udostępniono zebranym ciekawe ulotki dotyczące profilaktyki, wczesnego wykrywania nowotworów, zaprezentowano sposób, w jaki samodzielnie, w domowych warunkach powinno się badać piersi.

Ciekawym, ukazującym niebezpieczeństwo jazdy po alkoholu doświadczeniem, okazał się spacer po torze w specjalnych udostępnionych przez Straż Miejską okularach imitujących stan człowieka z 2 promilami alkoholu we krwi.

Policjanci zaprezentowali i wyjaśnili zasady działania alkomatu i sprzętu do wykrywania narkotyków u kierowców, a strażacy pochwalili się sprzętem ratowniczym.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze zdrową żywnością. Kolorowe sałatki, niesamowity pachnący chleb z chrupiącą skórką, owoce były świetną i pyszną przekąską. Na głodnych czekał kocioł wspaniałej grochówki z wkładką. Można też było skorzystać z cennych porad doświadczonego dietetyka.

Festyn to wspaniała okazja do zaprezentowania artystycznych uzdolnień dzieci i młodzieży. W tanecznych układach wystąpiły wraz ze swoimi opiekunkami przedszkolaki z „ Misia Uszatka”, „ Mali Przyrodnicy”, a także grupy z Gimnazjum nr2 i Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie. Zebrani oklaskiwali wokalne prezentacje dziewcząt z organizującej imprezę szkoły oraz przedstawicieli WTZ, którzy przypomnieli stare turystyczne przeboje.

Rodzinny festyn był idealnym momentem do natychmiastowego wprowadzenia w życie teoretycznych przepisów na zdrowie i dobre samopoczucie. Uczestnicy wzięli udział w szybkim kursie zumby i nordic walking, sprawdzili swoje umiejętności w sportowych rywalizacjach.

Uczniowie z klasy sportowej II s rozegrali zacięty mecz piłki nożnej ze swoimi rodzicami. Okazało się, że młodość i kondycja to ważne atuty sportowców, ale wieloletnie treningi i doświadczenie przynoszą widoczne efekty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tatusiów.

Sporą grupę obserwatorów i uczestników zgromadziły konkurencje prowadzone przez harcerzy z II Szczepu Drużyn im. Leokadii Stankowskiej działających przy Gimnazjum nr 2. Zmierzyły się ze sobą pary rodzic – uczeń. Zawodnicy mieli do wykonania kilka zręcznościowych, logicznych i artystycznych zadań. Walczyli o główną nagrodę – bon o wartości 200 złotych na posiłek w restauracji „ Margeritta” we Wrześni. Do zdobycia były również dwa karnety do Galerii Zdrowia i Urody pani Agnieszki Kwitowskiej – Ciesielskiej oraz dwie podwójne wejściówki do kina „Trójka”. Wszyscy, którym nie udało się zdobyć głównych nagród, otrzymali drobne upominki.

Piątkowy festyn okazał się strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda, uczestnicy i humory, a więc wszystko to, co jest niezbędne, aby imprezę uznać za bardzo udaną i godną powtórzenia. Pokazał, że szkoła to miejsce, które kojarzy się nie tylko z lekcjami, sprawdzianami i egzaminem, ale też dobrą zabawą, miłą atmosferą i relaksem. Był to udany początek weekendu i mamy nadzieję, że kolejne takie przedsięwzięcia będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem mieszkańców Wrześni.

Fotorelacja: