Dodano: wtorek 5 czerwca 2012 r.

news_2012_44.jpg

Dnia 4 czerwca 2012 r., odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona zatytułowana: „Zwyczajny - niezwyczajny, wielki człowiek z małej Wrześni”. Od 7 kwietnia 2006 r. patronem naszego gimnazjum jest Andrzej Prądzyński - wrześnianin, księgarz, wydawca, społecznik i patriota. Uroczystość prowadzili: Natalia Lisiak i Daniel Olczak z klasy III a . W części artystycznej wystąpiły uczennice klasy II e: Iwona Pieczyńska, Anna Przywarta, Elizabeth Sorokopas i Jagoda Woźniak oraz chór i grupa harcerzy pod kierunkiem pani Romy Wróblewskiej. Podczas akademii przedstawiciele społeczności uczniowskiej- delegacja Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem panią Beatą Marciniak udała się na cmentarz parafialny przy ulicy Gnieźnieńskiej, aby złożyć wiązankę kwiatów przy grobowcu rodzinnym Prądzyńskich. Na zakończenie uroczystości wyświetlona została projekcja filmowa przybliżająca postać patrona – Andrzeja Prądzyńskiego.

Fotorelacja: