Wizyta kl. VI c ze SSP nr 6 we Wrześni

Dodano: środa 6 czerwca 2012 r.

news_2012_45.jpg

14 maja 2012 r. gościliśmy w naszej szkole kl. VI c ze SSP nr 6 we Wrześni wraz ze swoją nauczycielką języka niemieckiego, p. Ewą Kaczmarek. Uczniowie wzięli udział w otwartej lekcji krajoznawczej w ramach projektu der.tag.pl/dzien.de pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Dzieci dowiedziały się m. in. z ilu krajów związkowych składa się kraj naszych sąsiadów, jak nazywają się stolice landów oraz jakie kraje sąsiadują z Niemcami. Na końcu lekcji uczniowie zostali nagrodzeni za aktywny udział upominkami, podarowanymi nam przez PNWM. Nasi gimnazjaliści, m. in. klasa I g, która była gospodarzem tego dnia, wykonali plakaty o Polsce i o Niemczech oraz polsko-niemiecki słownik obrazkowy, zawierający słownictwo z zakresu m.in. szkoły i turystyki.

W ramach projektu der.tag.pl/dzien.de odbył się konkurs krajoznawczy dla klas pierwszych naszego gimnazjum. Uczniowie w dwóch etapach odpowiadali na pytania dotyczące Niemiec. Najlepsi otrzymali nagrody, upominki od PNWM oraz nagrody książkowe ufundowane przez jedną z pań. Zwycięzcy w konkursie to: Agata Olejniczak z kl. Id - I miejsce, Wojtek Świtek z kl. Ib – II miejsce i Wiktoria Nowicka z kl. Ia – III miejsce. Gratulujemy najlepszym i zachęcamy innych uczniów do poszerzania swojej wiedzy z zakresu kraju naszych sąsiadów!