DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 28 czerwca 2011 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2011_12.jpgPierwszy dzień wiosny był dniem nietypowym. Samorząd Uczniowski zaprosił do szkoły ciekawych gości, którzy opowiedzieli o swoim życiu, pracy oraz drodze do osiągnięcia sukcesu.

Duża grupa uczniów wzięła udział w spotkaniu z panem Krzysztofem Wójcikiem, byłym reprezentantem Polski w siatkówce, wieloletnim graczem ekstraklasy (dzisiejsza PlusLiga) a obecnie trenerem drużyny Krispolu, która walczy o awans do pierwszej ligi. 

Pan Wójcik opowiedział o swojej karierze siatkarskiej i trenerskiej, o zaletach bycia sportowcem oraz o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby odnieść sportowy sukces.
 
Siłownię szkolną odwiedził pan Andrzej Brzeziński, kulturysta, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Polski. Zademonstrował uczniom, jak należy ćwiczyć na siłowni, opowiedział o swoich sukcesach na polu kulturystyki i zachęcał do prowadzenia zdrowego, sportowego trybu życia.

Uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość przyjrzeć się pracy ratowników medycznych.

Dużym zainteresowaniem uczniów udzielających się w gazetce szkolnej,  cieszył się dziennikarz Wiadomości Wrzesińskich, pan Tomasz Małecki. Pan Małecki przybliżył młodzieży codzienne problemy w pracy dziennikarza, odsłonił tajniki swojego warsztatu oraz odpowiedział na liczne pytania młodzieży.

Harcerze przygotowali kolegom z pierwszych klas wiele ciekawych konkurencji, opowiedzieli o idei harcerstwa i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi.

Szczególnym zainteresowaniem dziewcząt cieszyła się wizyta pani kosmetyczki i pani z Sanepidu. Opowiedziały one o zdrowym trybie odżywiania, wpływie zdrowej żywności na jakość naszego życia i o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Pani kosmetyczka zademonstrowała  w jaki sposób wykonać profesjonalny makijaż.

W pierwszym dniu wiosny nie zabrakło również uciech dla ciała. Chłopcy z klas pierwszych rozegrali turniej unihokeja a dziewczęta wzięły udział w warsztatach tanecznych.

Uwieńczeniem dnia był koncert rockowy.

Komentarze [0]

refresh