Gimnazjalistą być zobowiązuje!

Dodano: poniedziałek 19 listopada 2012 r.

news_2012_69.jpg

Gimnazjalistą być zobowiązuje!
Każdy początek roku szkolnego obfituje w różnorodne imprezy i wydarzenia. W naszym gimnazjum dzień 5. października był dniem szczególnym dla pierwszoklasistów.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Idy Dziubarczyk i pana Adama Egierta wraz z uczniami klas II i III przygotowali „Dzień Gimnazjalisty”. Tego dnia uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w imprezie szczególnie dla nich przygotowanej. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:45 i trwała dwie godziny. Na samym początku prowadzące imprezę: Weronika Szkudlarek i Patrycja Powałowska powitały wszystkich zgromadzonych, przedstawiły nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego i poprosiły o kilka słów panią wicedyrektor Grażynę Przytarską. Po krótkim przemówieniu nastąpiło uroczyste ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych, a następnie zaprezentowano przybyłych gości.

Dzięki zaangażowaniu pana Jarosława Graczyka nasi uczniowie mogli porozmawiać i zdobyć autografy wybitnych sportowców, którzy zgodzili się przybyć na naszą uroczystość. Tak więc tego dnia w naszej szkole pojawili się:

Tomasz Szymkowiak – bieganie

Łukasz Lonka – motocross

Mateusz Zarzecki – karate

Po krótkiej prezentacji i rozmowie ze sportowcami rozpoczęliśmy główną część imprezy: KONKURSY – czyli sprawdzian pierwszoklasistów.

Na początek jury w składzie: Grażyna Przytarska, Ewa Radniecka, Ewa Bosacka-Płocka, Elżbieta Górczyńska, oceniło portrety wychowawców, przygotowane przez wychowanków. Po zaciętej debacie jury ogłosiło zwycięzców, którymi okazały się klasy: 1A i 1S.

W kolejnej części imprezy nasi uczniowie przystąpili do 5 konkurencji punktowanych, które sprawdziły ich refleks, szybkość oraz wiedzę na temat klasy, szkoły i sportu.

Konkurencja 1 – 10 pytań dotyczących sportu i sportowej strony naszej szkoły.

Konkurencja 2 – „Jak dobrze znasz nauczycieli w naszej szkole” – dopasowanie imion, nazwisk i przedmiotów wybranych nauczycieli.

Konkurencja 3 – „Moja Klasa” – uzupełnienie listy uczniów z klasy, imiona i nazwiska kolegów i koleżanek.

Konkurencja 4 – „Zabawa z balonem” – kto pierwszy przebije, rozdepcze balony przywiązane do nogi przeciwnika, jednocześnie chroniąc swój balon.

Konkurencja 5 – „Zabawa z krzesłami” – uczniowie w rytm muzyki chodzą dookoła krzeseł. Gdy muzyka ucichnie, każdy siada na krzesło. Dla kogo nie wystarczy miejsca, ten odpada.

Zwycięzcą w tej rywalizacji okazała się klasa 1B.

Następnie wybrani wcześniej uczniowie zmierzyli się w zadaniach zatytułowanych: „Zabawa z czekoladą” – kto wyrzuci szóstkę na kostce i założy ubrania, może ukroić sobie kawałek czekolady; „Owce i pasterze” – pasterz, mówiąc, wskazuje drogę w wyznaczone miejsce uczniom z zawiązanymi oczami.

Na sam koniec trzem zwycięskim klasom zostały wręczone nagrody. Za ufundowanie owocowej nagrody SERDECZNIE DZIĘKUJEMY właścicielowi firmy „CYTRUS”, natomiast za słodki upominek SERDECZNIE DZIĘKUJEMY właścicielowi firmy „JUTA”

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dziękuje również wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy włączyli się do pomocy w organizacji Dnia Gimnazjalisty!!!

Nasze Gimnazjalne szaleństwo możecie podziwiać w poniższej galerii: