XIV Gimnazjada wojewódzka w sztafetowych biegach przełajowych

Kategoria: Sportowe

Dodano: piątek 7 grudnia 2012 r.

news_2012_74.jpg

Kapitan koszykarskiej reprezentacji szkoły Witek Nowak z klasy II s okazał się najlepszym naszym przełajowcem w XIV Gimnazjadzie wojewódzkiej. Biegnący na pierwszej zmianie Witek przypro-wadził nasza sztafetę na II pozycji. Swoim znakomitym biegiem rozbudził w nas nadzieję na zaję-cie dobrej lokaty w końcowej rywalizacji chłopców. Na wysokości zadania stanął również Bartek Zaparty z klasy III e, który również dotrzymał kroku najlepszym biegaczom utrzymując nasz ze-spół wśród najlepszych. Po kolejnych zmianach nasza ekipa meldowała się w czołówce najle-pszych sztafet, zajmując w końcowej klasyfikacji V miejsce na 42 startujące w finale. Tak wysoka pozycja jest niewątpliwie dużym sukcesem naszych przełajowców, którzy zasłużyli na duże słowa pochwały. Szczególne uznanie należy się Witkowi Nowakowi, który 3 godziny po uciążliwym biegu poprowadził do zwycięstwa zespół naszych koszykarzy w potyczce z rywalami z Piły, będąc najlepszym zawodnikiem meczu. Na długiej i trudnej trasie hipodromu na poznańskiej Woli w re-prezentacji naszej szkoły biegli:

Witek Nowak, Bartek Zaparty, Eryk Waszak – obaj z klasy III e, Mikołaj Śmiejkowski – klasa III d, Eryk Ostrowski – klasa II f, Michael Rygalski, Miłosz Adamski – obaj z klasy III s, Gracjan Li-berkowski – klasa II c, Ernest Hampel, Eryk Hampel – obaj z klasy III c.

Mniej powodów do zadowolenia miały nasze dziewczęta, które jako mistrzynie powiatu również miały okazję zmierzyć się z ciężkimi warunkami na trasie oraz najlepszymi biegaczkami woje-wództwa wielkopolskiego. Wskutek niedyspozycji jednej z naszych zawodniczek w końcowej kla-syfikacji uplasowały się w trzeciej dziesiątce stawki. Najlepszy czas spośród naszych dziewcząt uzyskała Katarzyna Rosiak z klasy II a. Oprócz niej reprezentacyjny zespół biegaczek stanowiły: Magdalena Bukowiecka i Monika Duszyńska z klasy III s, Weronika Wojciechowska – klasa I b, Elizabeth Sorokopas – klasa III e, Paulina Dębicka – klasa II c, Natalia Kwapińska – klasa II s, Weronika Sikora, Katarzyna Pawłowska, Wiktoria Szykuła – wszystkie z klasy I s. Opiekunami zespołów byli p. Iwona Szamałek i p. Jarosław Graczyk.