Wizyta Ks. Prymasa Józefa Kowalczyka w naszej szkole

Dodano: poniedziałek 18 marca 2013 r.

news_2013_14.jpg

We wtorek 12 marca w naszym gimnazjum złożył wizytę niecodzienny gość, był nim Ks. Prymas Józef Kowalczyk. W imieniu całej społeczności powitała dostojnego gościa Katarzyna Piechnik uczennica kl. III a. Podczas spotkania w stołówce szkolnej udekorowanej pracami wykonanymi w świetlicy, młodzież przedstawiła część artystyczną. Aleksandra Mosińska zaśpiewała piosenkę „Strażnik raju” z repertuaru Piotra Rubika. Chłopięcy duet Dawid Konieczny i Mikołaj Fechner wystąpili w scence pt. „Rozmowa z Ojcem”. A piękne słowa z piosenki „Strumień”, pasujące na puentę spotkania wyśpiewała Karolina Ludwiczak, której w chórku towarzyszyły koleżanki: Julia Gostyńska, Aleksandra Głowacka, Weronika Szkudlarek i Kasia Piechnik (wszystkie z kl. III a). Zaprezentowaną część artystyczną przygotowały z uczniami panie: Honorata Adamczewska, Elżbieta Górczyńska i Roma Wróblewska.

W drugiej części do wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły swoje słowa skierował nasz gość. Wyraził w nich min. podziękowanie, że mógł spotkać się z potomkami „Dzieci Wrzesińskich”, o których uczył się jako młody człowiek. Ks. Prymas podkreślił również, że zdobywanie wiedzy i mądrości jest nieodłącznym elementem budowania w sobie prawdziwego człowieczeństwa. Całe spotkanie zostało upamiętnione licznym zdjęciami wykonanymi przez panią Monikę Przybylską, na których można dostrzec, że przebiegło ono w miłej i serdecznej atmosferze.

Fotorelacja: