Finał Wojewódzki w piłce Siatkowej Dziewcząt

• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
W dniu 26.03.2013 r. w hali Gimnazjum nr 9 w Kaliszu odbył się finał wojewódzki szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.Zespół  naszego Gimnazjum  po wygraniu półfinału wojewódzkiego (11.03) z Piłą ,Turkiem oraz Gimnazjum nr 10 Kalisz awansował do finału z pierwszego miejsca.Obok wrześnianek znalazły się tam zespoły Gimnazjum nr 9 Kalisz,Gimnazjum nr 1 Turek oraz Gimnazjum 5 Poznań.W pierwszym meczu dnia Gimnazjum z Wrześni zmierzyło się z Gimnazjum nr 5 Poznań ,w którym grają dziewczyny trenujące w ramach Szkolnego Ośrodka Sportowego.Pierwszy set został dość łatwo wygrany przez dziewczyny z naszej szkoły , w drugim poznanianki poprawiły swoją grę i wygrały do dwudziestu.Tiebreak przebiegał pod kontrolą naszego zespołu a wygrana 2:1 pozwoliła na grę o złoty medal.
W drugim półfinale zespół z Kalisza pokonał 2:0 Turek.
Faworytem turnieju był zespół z Kalisza i potwierdził to wygrywając w finale z nami 2:0.Obydwa sety przebiegały w podobny sposób, wyrównana gra do piętnastu ,kilka niedokładnie przyjętych zagrywek i przewaga , której kaliszanki nie oddały do końca meczu.
Po bardzo długim sezonie ligowym oraz trudnych meczach w rozgrywkach szkolnych dziewczyny zasłużenie odebrały srebrne medale .Cieszą one tym bardziej ,że dokonały tego jako pierwsze w historii naszego gimnazjum jeśli chodzi o piłkę siatkową halową.Najlepszą zawodniczką w reprezentacji szkoły została wybrana Klaudia Rozynek.Skład zespołu: Joanna Rajca(k),Klaudia Rozynek ,Klaudia Cała,Magdalena Bukowiecka,Paulina Jaroszewska,Agata Półról,Jagoda Haremska,Roksana Haremza ,Monika Duszyńska,Zofia Morawska,Daria Grzegorska,Karolina Stelmach,Klaudia Głowacka.