Kwiecień sukcesami malowany

Dodano: poniedziałek 22 kwietnia 2013 r.

news_2013_21.jpg

W kwietniu w naszym gimnazjum można było dostrzec bogatą paletę wydarzeń artystycznych. Jaśnieje ona sukcesami uczniów w Talentach m.in. II miejsce dla Joanny Szarolety (kl.IIIb) i III miejsce dla Moniki Wietrzyńskiej (kl.IIg) w kategorii Plastyka. Artystyczny klimat podtrzymała wizyta w naszej szkole nauczycieli bydgoskiego Liceum Plastycznego oraz indywidualna wystawa prac plastycznych Moniki Wietrzyńskiej.

Od lat uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły zasilają szeregi liceów plastycznych. Na szczycie rankingów czołowe miejsce zajmuje Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. To tam głównie trafiają nasi utalentowani gimnazjaliści. Najlepszy ,,Plastyk” w Polsce wykształcił już kilkunastu naszych absolwentów. Kontynuują oni edukację artystyczną na wyższych uczelniach w całym kraju. Kilkoro z nich to jedni z najlepszych uczniów bydgoskiego liceum ,laureaci olimpiad artystycznych, Ogólnopolskich Przeglądów dla szkół plastycznych. Nie bez powodu więc nauczyciele z Bydgoszczy odwiedzili nasze gimnazjum. Przyjechali z wizytą 8 kwietnia w towarzystwie trzech naszych absolwentów : Agaty Szlachetki, Karoliny Goździewicz i Bartosza Ługowskiego. Nasi gimnazjaliści obejrzeli film o szkole, unikatowych w skali kraju pracowniach warsztatowych oraz internacie. Mogliśmy podziwiać artystyczne dokonania uczniów, porozmawiać o wymaganiach stawianych przez nauczycieli oraz przyszłości jakie stwarza nauka w tym liceum. Efekt – duże zainteresowanie uczniów i wizyta w ramach Dni Otwartych 20 kwietnia w Bydgoszczy.

Chcecie być projektantami, architektami, grafikami? Zapraszamy artystycznie uzdolnionych uczniów do nas. W naszym gimnazjum zostaniecie profesjonalnie przygotowani do egzaminów do liceum plastycznego oraz rozwiniecie swoje zainteresowania i zdolności.

Fotorelacja: