Dodano: poniedziałek 27 maja 2013 r.

news_2013_34.jpg

22 maja obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Andrzeja Prądzyńskiego.

W programie słowno – muzycznym przypomniane zostały wydarzenia z życia Andrzeja Prądzyńskiego oraz wartości ważne dla uczniów szkoły jego imienia.

Akademię prowadzili uczniowie kl. II h: Karolina Matuszak i Krystian Maliński.

Wiersze recytowały: Patrycja Bojko kl. II h, Klaudia Kucharska kl. II h i

Iwona Pieczyńska kl. III e. Fragmenty wspomnień Andrzeja Prądzyńskiego z kroniki rodzinnej przypomniał Mateusz Kopczyński kl. II e.

Dopełnieniem przekazanych treści były wykonane przez chór i solistów: Karolinę Ludwiczak z kl. III a i Dominika Michalskiego z kl. III d pieśni: Rota, Jest taki kraj i Ballada o dobrym człowieku.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Elżbiety Waligóry – scenariusz, p. Romy Wróblewskiej – chór, soliści i muzyka,

p. Doroty Czerniak – prezentacja medialna.

Opiekę techniczną nad mediami sprawował p. Robert Kwiatkowski.

Delegacja uczniów z klas I i II pod opieką p. Idy Dziubarczyk złożyła wiąznkę kwiatów i zapaliła znicz na grobowcu Rodziny Pradzyńskich.