OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dodano: wtorek 28 czerwca 2011 r.

news_2011_18.jpg5 maja 2011r. w obecności pocztów sztandarowych: szkolnego i harcerstwa odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich. Uroczystość przygotowali uczniowie klas: III b i II a pod opieką p. Alicji Śmiejkowskiej oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Romy Wróblewskiej. Dzień 3 Maja jest jednym z dwóch świąt narodowych Polski, dlatego powinno być utrwalane w świadomości szczególne młodego pokolenia. Uczestnicy akademii mięli zatem okazję przenieść się w historyczną, XVIII – wieczną podróż rozbiorowych machinacji, dokonanych na Rzeczpospolitej przez Prusy, Rosję i Austrię. Szkolna uroczystość stała się również okazją do wysłuchania wierszy i piosenek patriotycznych „ 3 Maj”, „ Jak długo w sercach naszych” oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej- wydarzenia i bohaterowie naszej Ojczyzny.