Wspomnienia z Dnia Niemieckiego

Dodano: wtorek 25 czerwca 2013 r.

news_2013_49.jpg

Dzień Niemiecki odbył się w naszej szkole w środę, piątego czerwca br. Uczniowie naszej szkoły licznie włączyli się do projektu wykonując plakaty pt. „Najciekawsze miejsca w Niemczech”, przygotowując karty lub plakaty z wybranym przez siebie słownictwem oraz przygotowując potrawę z kuchni niemieckiej. Na długiej przerwie uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję spróbować przepysznych ciasteczek, ciast, a przede wszystkim sałatek ziemniaczanych i owocowych, sporządzonych według samodzielnie wyszukanych przepisów. Przez jednego z gimnazjalistów została przygotowana także krótka audycja na temat systemu szkolnictwa w Niemczech. Na szóstej godzinie lekcyjne odbył się konkurs wiedzy o Niemczech pt. „Niemcy – nasz sąsiad”. Najtrafniejszych odpowiedzi na zadane pytania udzielili: Piotr Waszak z klasy II c (miejsce I), Katarzyna Kwiecień z klasy II a (miejsce II) i Eryk Kosmala, również z klasy II a (miejsce III). Gratulujemy! Laureaci otrzymali upominki przysłane przez Polsko Niemiecką Fundację Młodzieży oraz dyplomy. Przy wejściu do szkoły wystawa, na korytarzach rozwieszone karty i plakaty oraz pachnące potrawami korytarze przypominały o Dniu Niemieckim w naszym gimnazjum. Projekt „Dzień Niemiecki” zorganizowany był we współpracy Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie i był częścią projektu dzień.de / der.tag.pl. i miał na celu zachęcenie naszych uczniów do poznania kraju naszych sąsiadów oraz ich języka. Projekt dzień.de / der.tag.pl odbył się w naszej szkole już po raz drugi, na następną akcję zapraszamy za rok!

Wybrane zdjęcia możecie obejrzeć w Galerii.
link: http://www.gimnazjum-2.wrzesnia.pl/galeria/7/100-dzien-niemiecki-2013.html