I miejsce w III POWIATOWYM MARATONIE ZDROWIA I SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

Dodano: piątek 28 czerwca 2013 r.

news_2013_52.jpg

W dniu 18.06.2013r w naszej szkole został przeprowadzony ,, III Powiatowy Maraton Zdrowia i Sprawności Fizycznej’’, który był podsumowaniem działań szkół w roku szkolnym 2012/2013 związanych z projektem ,,Bądźmy Zdrowi – Wiemy Więc Działamy”. Impreza przeznaczona była dla klas pierwszych szkół gimnazjalnych powiatu wrzesińskiego i miała na celu :

• propagowanie aktywnego stylu życia, zachęcanie do aktywności fizycznej

• upowszechnianie i wdrażanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania się.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele Gimnazjum nr2 : Anna Reszelewska, Iwona Rydz, Iwona Szamałek, Ewa Płocka. Od strony merytorycznej swoją radą i wiedzą służyła pani Anna Węclewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Partnerami było Starostwo Powiatowe we Wrześni i Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.

Maraton składał się z sześciu zadań promujących aktywność fizyczną i sześciu zadań sprawdzających wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania się .

W maratonie uczestniczyli przedstawiciele klas pierwszych z powiatu wrzesińskiego (8 drużyn). Wszystkie drużyny zaliczały po kolei stanowiska, na których zdobywały punkty. Młodzież była bardzo zaangażowana i aktywnie uczestniczyła w pokonywaniu poszczególnych zadań. Uczniowie wykazali się ogromnymi umiejętnościami w przygotowaniu zdrowych kanapek.

W klasyfikacji końcowej drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Iga Staszak Ia, Marta Wąsak Ia, Jakub Stefański Ie, Juliana Walczak Ie, Weronika Spychalska Ie oraz Klaudia Plucińska Ie zajęła I miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar oraz wspaniałe nagrody.

Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fotorelacja: