II miejsce Julii Reszelewskiej na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale

Dodano: środa 23 października 2013 r.

news_2013_76.jpg

W dniach 17-19 października w Centralnym Ośrodku Szkolenia w Spale odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich w piłce siatkowej dziewcząt. Bardzo dobrze zaprezentowała się Kadra Województwa Wielkopolskiego , w składzie której grała na pozycji rozgrywającej Julia Reszelewska reprezentująca na co dzień barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” działającego przy Gimnazjum nr 2 we Wrześni . W turnieju wzięło udział 16 reprezentacji kadr wojewódzkich z całej Polski, które zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne. Nasze województwo zajęło 1 miejsce w grupie wyprzedzając reprezentacje województwa lubelskiego, dolnośląskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W ćwierćfinale Wielkopolska łatwo pokonała zespół z podlaskiego 2:0. Półfinał z zachodniopomorskim to wielka walka nerwów, którą lepiej opanowały nasze dziewczyny wygrywając 2:1. W meczu finałowym Wielkopolska zmierzyła się z województwem mazowieckim, zespołem który nie stracił jeszcze seta w turnieju. Pierwszy set przegrany 18:25, drugi wygrany 25:23, w tie-breaku po zaciętej walce lepsze okazały się dziewczęta z mazowieckiego wygrywając ostatecznie 17:15 i cały mecz 2:1.Warto również zaznaczyć, że wrześnianka nie tylko bardzo dobrze rozgrywała ale także zdobywała seriami punkty z zagrywki ( np. w meczu z województwem lubelskim ze stanu 3:11 wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 12:11).

Grę naszej zawodniczki tak podsumowały trenerki Ilona Olsztyńska-Pawlak i Aneta Olsztyńska, które prowadziły kadrę Wielkopolski:,, bardzo mocnym punktem zespołu okazała się nasza rozgrywająca Julia Reszelewska ,która bardzo dobrze prowadziła grę całego zespołu. Warto nadmienić że Julia była najmłodszą zawodniczką naszej reprezentacji  dlatego życzymy jej dużo sukcesu i aby swoją dobrą postawą i doświadczeniem zdobytym na tegorocznym TNO poprowadziła reprezentację rocznika 2000 do zwycięstwa, a także osobistego sukcesu jakim niewątpliwie byłoby powołanie do młodzieżowej kadry Polski, czego z całego serca Jej życzymy.”

Oprócz ogromnej dawki wrażeń i emocji, nasza młoda siatkarka przywiozła ze Spały duży bagaż doświadczeń , które na pewno zaprocentują w niedalekiej przyszłości .A już w najbliższy piątek, sobotą i niedzielę Julia będzie mogła pokazać swoje umiejętności grając w barwach swojego klubu w rozgrywkach ligowych młodziczek i kadetek– cieszy się Przemysław Motyl, trener UKS Olimp Września .

Opis do zdjęcia : Kadra Wielkopolski i Julia Reszelewska ( stoi czwarta od lewej )

Przemysław Motyl