Siatkarki Gimnazjum nr 2 ze srebrem w XV Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt.

• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter

Dużym sukcesem dla siatkarek Gimnazjum nr 2 we Wrześni zakończyła się XV Gimnazjada Wielkopolski w Piłce Siatkowej. Podopieczne Przemysława Motyla stanęły na drugim stopniu podium. Wrześnianki do turnieju finałowego awansowały po wygraniu turnieju półfinałowego , który odbył się pod koniec marca w poznańskiej Arenie. W czwartkowym turnieju wzięły udział cztery najlepsze reprezentacje gimnazjów z Wielkopolski. W pierwszym meczu dziewczęta Gimnazjum nr 2 zmierzyły się z Gimnazjum nr 1 Turek. Pierwszy set miał niecodzienny przebieg. Początek wyrównany , jednak potem rywalki odskoczyły na kilka punktów. Przy wyniku 11:22 na zagrywkę w naszym zespole weszła Dagmara Motyl i znokautowała rywalki wykonując 14 bardzo trudnych i skutecznych zagrywek zapewniając wygraną w pierwszym secie 25:22. W drugim secie podbudowane i niesione gorącym dopingiem swojej widowni wrześnianki zdecydowanie wygrały 25:16 i cały mecz 2:0, zapewniając sobie udział w meczu finałowym. Rywalkami wrześnianek w meczu finałowym okazał się zespół Gimnazjum nr 9 z Kalisza , który pokonał w meczu półfinałowym Gimnazjum nr 5 Piła. Pierwszy set meczu finałowego zdecydowanie dla Kaliszanek , które wygrały tą partię 25:15. Drugi set miał podobny przebieg z tą różnicą, że wrześnianki dopiero w końcowej fazie seta podjęły walkę przegrywając ostatecznie 22:25 i cały mecz 0:2, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Wicemistrzostwo Wielkopolski jest dla tego zespołu największym sukcesem i wynikiem ciężkiej kilkuletniej pracy na treningach. Dziewczęta powtórzyły zeszłoroczny wynik naszej szkoły przegrywając jeden mecz licząc rozgrywki powiatowe, półfinał i finał rejonu oraz turniej półfinałowy. W założeniach na ten rok chciałem aby reprezentacja dziewcząt awansowała do Turnieju finałowego i zdobyła miejsce medalowe. Myślę , że dla moich podopiecznych jest to bardzo miłe i ważne podsumowanie naszej klikuletniej pracy, a są jeszcze rozgrywki w siatkówce plażowej, w której dziewczęta zapowiadają również walkę o medal. Przegrany mecz finałowy z Kaliszem to wynik słabego przyjęcia i mniej skutecznej zagrywki. Wiem że moje podopieczne dały z siebie wszystko, a nie zawsze się wygrywa , wiem bo sam grałem i gram do dzisiaj w piłkę siatkową – podsumował grę swojego zespołu trener Przemysław Motyl.

Gimnazjum nr 2 Września: Łucja Nowicka, Natalia Kwapinska, Anna Nowak, Adrianna Gąsiorek, Michalina Leracz, Weronika Sikora, Dagmara Motyl, Sandra Rogalińska, Julia Reszelewska, Judyta Staniszewska, Paulina Mocna, Karolina Rakowska, Izabella Konieczna, Katarzyna Pawłowska.