Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek i Kadetek we Wrześni 24-25.05.2014r.

• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter

W dniach 24-25.05.2014r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 we Września odbył się dwudniowy Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek i Kadetek , który został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Olimp”. W turnieju wzięło udział 14 zespołów z całej Wielkopolski. Wśród uczestniczących zespołów można było zobaczyć min. pierwszą trójkę z tegorocznych finałów Gimnazjady i Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek : Amber Kalisz, Piątka Turek i UKS Olimp z Gimnazjum nr 2 Września oraz Energetyk Poznań, UKS Śmigiel, Sparta Sklejka Orzechowo, Siatkarz Koło, UKS Środa Wlkp. i Gimnazjum nr 1 Września, co gwarantowało dużo emocji i wysoki poziom rozgrywanych meczów. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym” w dwóch kategoriach : po 7 w młodziczce i kadetce. W sumie w ciągu dwóch dni rozegrano 42 mecze , po dwa sety każdy. W kategorii kadetka wygrał zespół Piątka Turek , gospodynie prowadzone przez Przemysława Motyla UKS Olimp I zajął V miejsce (decydował stosunek małych punktów ) a UKS Olimp II miejsce VII miejsce. W kategorii młodziczka zwyciężyły siatkarki UKS Olimp Września prowadzone przez Szymona Stefańskiego i Annę Reszelewską, drugie miejsce zajął Siatkarz Koło a trzecie miejsce na podium przypadło siatkarkom Gimnazjum nr 1 Września prowadzonym przez Beatę i Roberta Wardak.

W ocenie wszystkich trenerów turniej był dobrą okazją do podsumowania długiego i owocnego w sukcesy sezonu rozgrywkowego 2013/2014 a poziom rozgrywanych meczów mógł zadowolić wszystkich zgromadzonych kibiców piłki siatkowej .Turniej mógł odbyć się dzięki pomocy wielu osób i firm oraz rodzicom moich siatkarek , którym chciałbym bardzo podziękować za okazaną pomoc i wsparcie, turnieju nie byłoby bez wszystkich moich podopiecznych, którym wielkie dzięki za ciężką pracę – tak podsumował turniej główny pomysłodawca i organizator Przemysław Motyl.