IV POWIATOWY MARATON ZDROWIA I SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

Dodano: wtorek 1 lipca 2014 r.

news_2014_47.jpg

W dniu 13.06.2014r w naszej szkole odbył się ,, IV Powiatowy Maraton Zdrowia i Sprawności Fizycznej’’, który był podsumowaniem działań szkół w roku szkolnym 2013/2014 związanych z projektem ,,Bądźmy Zdrowi – Wiemy Więc Działamy”. Impreza przeznaczona była dla klas pierwszych szkół gimnazjalnych powiatu wrzesińskiego i miała na celu :

• propagowanie aktywnego stylu życia, zachęcanie do aktywności fizycznej

• upowszechnianie i wdrażanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania się.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele Gimnazjum nr2 : Iwona Rydz, Anna Reszelewska, Iwona Szamałek, Ewa Płocka. Od strony merytorycznej swoją radą i wiedzą służyła pani Anna Węclewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Partnerami było Starostwo Powiatowe we Wrześni i Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Rywalizacja rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki dla wszystkich grup w rytmie salsy, którą poprowadziły dziewczęta z grupy tanecznej. Maraton składał się z sześciu zadań promujących aktywność fizyczną i siedmiu zadań sprawdzających wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania się .

W maratonie uczestniczyli przedstawiciele klas pierwszych z powiatu wrzesińskiego (11 drużyn). Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy Szkolnego Maratonu Zdrowia i Sprawności Fizycznej. Wszystkie drużyny zaliczały po kolei stanowiska, na których zdobywały punkty. Młodzież była bardzo zaangażowana i aktywnie uczestniczyła w pokonywaniu poszczególnych zadań. Uczniowie wykazali się ogromnymi umiejętnościami w przygotowaniu zdrowego śniadanka.

W klasyfikacji końcowej drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Mikołaj Knopkiewicz IS, Konrad Dudkowski IS, Barabara Machnik IS, Roksana Maciejewska IS, Mateusz Wiśniewski IS, Malwina Szczepaniak IS zajęła II miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom , puchar oraz wspaniałe nagrody.

Gratulacje!!! Iwona Rydz