Złote medale XV Gimnazjady Wojewódzkiej w siatkówce plażowej dla Gimnazjum nr 2

• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2014_48.jpgTurniej finałowy XV Gimnazjady Wojewódzkiej w piłce siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców rozegrany został 9 czerwca na boiskach WOSiR we Wrześni. Do rywalizacji na sześciu boiskach przystąpiło 64 zawodników, po 16 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców.
Zawody zakończyły się wielkim sukcesem pary reprezentującej Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Podopieczne Przemysława Motyla: Julia Reszelewska - Karolina Rakowska  w całym turnieju nie przegrały żadnego pojedynku, pewnie zdobywając złoty medal Gimnazjady. Nasze reprezentantki w drodze do wielkiego finału wygrały z parą z Szamotuł 2:1 i  po 2:0 z parami z Turku, Piły i Koła. Mecz finałowy okazał się najbardziej emocjonującym w całym turnieju. Julia z Karoliną w trzecim decydującym secie pokazały, która para tego dnia była najlepsza na piasku, wygrały cały mecz 2:1  zdobywając  I miejsce w Wielkopolsce.

Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami oraz grawertonami. Zawodniczki, które zajęły miejsce na podium uhonorowane zostały medalami XV Gimnazjady Wojewódzkiej.

Szczególnym gościem, który zaszczycił swoją obecnością wszystkich uczestników turnieju była Jagoda Gruszczyńska, reprezentantka kraju w piłce siatkowej plażowej, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata , która swoją przygodą z piłką siatkową rozpoczynała w UKS OLIMP działającego przy Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Wszystkim medalistkom turnieju finałowego nasza mistrzyni przekazała sportowe topy, a zwyciężczyniom Gimnazjady dodatkowo reprezentacyjne koszulki.