Berlin raz jeszcze…..

Dodano: poniedziałek 20 października 2014 r.

news_2014_69.jpg

W piątek -17.10 o godz. 5.00 uczniowie klas: 2 e, 3 e i 2 a pod opieką p. Eweliny Filipiak, p.Anny Matuszewskiej, p. Agnieszki Wardeńskiej-Grzegorskiej oraz p. Adama Egierta wyruszyli na wycieczkę do stolicy Niemiec.

Dla większości młodzieży był to już drugi wyjazd do tego miasta.

Pierwszym punktem programu był tym razem spacer szlakiem, gdzie kiedyś stał Mur Berliński- dzielący miasto, do 1989r. na dwie części. Byliśmy w miejscu, gdzie zachowano fragmenty Muru, by dzisiaj i w przyszłości móc lepiej wyobrazić sobie historię Berlina od 1961 roku, kiedy to Mur zbudowano, do 1989r, kiedy go zburzono.

Po godzinnym spacerze udaliśmy się do Muzeum Naturalnego, gdzie podziwialiśmy różnorodne okazy fauny, zbudowane na wzór prawdziwych zwierząt. Były one naturalnych rozmiarów, lub kilkakrotnie powiększone. Zadziwiała nas różnorodność gatunków, ich kształty, barwy i kunszt z jakim je odtworzono .

Na godzinę 14.00 zaplanowane było zwiedzanie Bunkru Strachu. Najwięcej emocji wzbudziła tam wizyta w gabinecie grozy. Przejście ciemnymi komnatami pośród czaszek, szkieletów i poruszających się straszydeł wyzwoliło u niektórych uczniów oraz opiekunów wysoką dawkę adrenaliny, do tego stopnia, że zrezygnowali oni z dalszych emocji. Byli też i tacy, dla których gabinet ten nie okazał się wystarczająco ekscytujący.

Około godz. 15 udaliśmy się autokarem w okolice Katedry Berlińskiej. Odbyliśmy spacer podziwiając przy pięknej pogodzie uroki miasta. ( Wyspę Muzealną, rzekę Sprewę, liczne muzea) . Był czas na zrobienie zdjęć i chwilę zadumy.

Ostatnim obiektem, który podziwialiśmy był zegar przy Placu Aleksandra. Wskazuję on aktualną godzinę w różnych strefach czasowych. To był nasz ostatni punkt zbiórki.

Z tego miejsca udaliśmy się na posiłek i zakupy. Dla większości shopping okazał się bardzo udany. Mamy nadzieję, że również cały wyjazd, do takich zaliczycie.

Bis zum nachsten mal!

1. było super