FLASH MOB FROZEN NA ULICY WARSZAWSKIEJ

Dodano: środa 29 czerwca 2011 r.

news_2011_31.jpgW dniu 16.06.2011r. wybrana młodzież naszej szkoły zorganizowała happening na ulicy Warszawskiej o godzinie 14.00, który polegał na zamrożeniu sytuacji wynikającej z akcji „Błyskawiczny tłum".

Akcja Flash Mob, znana jest w Polsce i na świecie jako „Błyskawiczny Tłum" i polega na zebraniu w jednym miejscu dużej grupy ludzi wykonującej w jednym momencie ustaloną wcześniej czynność. W naszym przypadku chodziło ZAMROŻENIE, czyli o wykonanie „stop klatki" w układzie sytuacyjnym przygotowanym z okazji Dnia Patrona naszego gimnazjum - Andrzeja Prądzyńskiego. W wystylizowanych strojach z epoki okresu międzywojennego, młodzież na ulicy Warszawskiej rozdawała przechodniom  ulotki o patronie Andrzeju Prądzyńskim, który był drukarzem, żyjącym w latach 1871-1938 oraz wydawcą, redaktorem, księgarzem i społecznikiem wielce zasłużonym dla Wrześni.   Zanim nastąpiła 5-minutowa „stop klatka" uczniowie rozdawali również kserokopie „Orędownika Wrzesińskiego" z 13 czerwca roku 1939.

Dziękujemy uczniom za udział w tej akcji - Elżbieta Górczyńska.

Filmik z tego przedsięwzięcia poniżej.