Spotkanie wrzesińskiego poety Michała Witolda Gajdy z uczniami Gimnazjum nr 2

Kategoria: Biblioteka

Dodano: czwartek 18 grudnia 2014 r.

news_2014_94.jpg

Dnia 12 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Michałem Gajdą, poetą i prozaikiem, autorem wydanego w 2012 r. tomiku poezji pt.: ,,Cztery strony roku. Ostrów”. Wrzesiński twórca, który na co dzień pracuje jako nauczyciel historii w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, został doceniony w wielu konkursach poetyckich. Jest laureatem ponad pięćdziesięciu nagród i wyróżnień. Podczas spotkania pan Gajda odpowiadał na pytania uczniów, dzieląc się refleksjami na temat swojej poezji, opowiadając o początkach drogi twórczej, blaskach i cieniach pracy nad utworem oraz radości płynącej z realizacji swej pasji. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali także wierszy naszego Gościa w wykonaniu uczennic Julii Szymkowiak i Jagody Pacochy. Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną.