SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PRAWIDŁOWYM ODŻYWIANIU

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 13 stycznia 2015 r.

print to pdf
 • email
 • wykop
 • nk
 • stumbleupon
 • facebook
 • twitter
news_2015_2.jpg

18 grudnia 2014 roku w stołówce szkolnej odbył się w ramach Projektu Szkoły Promującej Zdrowie Szkolny Konkurs wiedzy o prawidłowym odżywianiu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III gimnazjum. Każdą klasę reprezentował zespół, który składał się z trzech osób.

Głównym celem Konkursu było :

 • zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej,

 • pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia dla organizmu człowieka;

 • pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych;

 • wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji;

 • umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących żywności.

Konkurs obejmował zadania otwarte i zamknięte. Uczestnicy konkursu mieli możliwość wykazania się umiejętnościami i wiedzą wynikającą z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej na III etapie edukacyjnym.

Tematyka konkursu obejmowała;

 • żywienie zgodne z zasadami zbilansowanej diety:

 • grupy produktów żywnościowych i ich wartość odżywcza,

 • podstawowe składniki odżywcze i ich rola dla organizmu człowieka,

 • dobowe zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze,

 • aktualne zalecenia żywieniowe

 • najczęstsze błędy żywieniowe i ich następstwa;

Decyzją jurorów w składzie: Iwona Rydz, Anna Reszelewska oraz Iwona Szamałek wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz zdrowymi słodyczami , natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

I miejsce zdobyła klasa IIIH zdobywając 36 pkt, którą reprezentowali uczniowie( Julia Bijak, Adam Wlazik, Kamil Szelest),

II miejsce klasa IIIA zdobywając 35pkt w składzie Iga Staszak, Marta Wąsak, Agnieszka Marciniak natomiast III miejsce zdobyła klasa IIC zdobywając 34pkt w składzie Olga Puszkarek , Jakub Łukasik oraz Natalia Łosiaczyk.

Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 Komentarze [0]

refresh