Słowem malowane

Kategoria: Biblioteka

Dodano: czwartek 29 stycznia 2015 r.

news_2015_10.jpg

16 stycznia 2015 r. uczniowie klasy III e wzięli udział w warsztatach poetyckich prowadzonych przez wrzesińskiego poetę i nauczyciela, pana Michała Witolda Gajdę. Uczestnicy zajęć mieli możliwość puścić wodze fantazji, przenosząc poetyckie metafory na papier. Pod wpływem inspiracji utworem pana Gajdy Widok Toledo według El Greca, białe kartki zapełniły się ilustracjami do wiersza. Efekt pracy odzwierciedlał nieograniczone możliwości wyobraźni; powstały obrazy realistyczne, ale także takie, na których realizm mieszał się z fantazją. W końcowej części zajęć uczniowskie prace zostały skonfrontowane z malarską wizją Toledo autorstwa El Greco, którego dzieło stało się dla poety inspiracją do napisania wiersza. W ten oto sposób uczniowie zgłębiali tajniki infrazy i ekfrazy- pojęć, od tego dnia, dobrze im już znanych.