TARGI TIK

Dodano: czwartek 19 lutego 2015 r.

news_2015_18.jpgDnia 29 stycznia 2015 r. odbyły się w naszej szkole Targi TiK w ramach realizacji projektu „Szkoła z Klasą 2.0”. Pani Dyrektor Grażyna Przytarska powitała gorąco zgromadzonych nauczycieli oraz uczniów klas, które wzięły udział w rozpoczęciu wydarzenia. Następnie wszyscy obejrzeli film o technologii TiK w życiu codziennym, po którym wystąpił Stefan z kl. II B i opowiedział o projekcie "Mistrzowie Kodowania". Potem uczniowie z kl. II E przypomnieli wszystkim zebranym Kodeks 2.0, który obowiązuje w naszym gimnazjum. Po części oficjalnej rozpoczęły się właściwe Targi 2.0. Uczniowie z klas: I A, I B, I E, II B, II E, III B, III H przygotowali stanowiska o różnorodnej tematyce z wykorzystaniem TIK na lekcjach. Na stoiskach pojawiły się takie programy jak: PiZap, Glogster, Scratch, Geogebra i wiele innych. Można było sprawdzić swoją wiedzę w grach stworzonych w Learning Apps oraz na platformach WSiPnet i Gimplus. Stanowiska o prawach autorskich i viedeoblogu również nie pozostawały puste. Na jednym ze stanowisk uczniowie prezentowali InfoTechnikę, czyli wykorzystanie programu Scratch do programowania Arduino. Targi trwały przez ponad dwie godziny lekcyjne, podczas których uczniowie klas I - III zwiedzali stoiska i poszerzali swoją wiedzę. Prezentowane stanowiska przykuły także uwagę nauczycieli. Uczniowie pełni wrażeń i posileni nowymi umiejętnościami wrócili zadowoleni na lekcje.

Filmową relację z Targów TiK można obejrzeć na filmie:

Galeria: kliknij tutaj...