Hipertekst o małym mieście

Dodano: piątek 6 marca 2015 r.

news_2015_22.jpg

Hipertekst o małym mieście jest pionierskim w Polsce przedsięwzięciem

artystyczno – edukacyjnym promującym humanistykę cyfrową, dającym możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych praktycznych umiejętności informatycznych, medialnych, artystycznych i komunikacyjnych w atrakcyjny sposób. Do projektu tego postanowili dołączyć uczniowie klasy IIb wraz z opiekunkami – Anną Nowicką oraz Katarzyną Józwiak. Zadaniem głownym jest napisanie przez młodzież powieści, składającej się z kolaboracyjnych historii, których akcja dzieje się we Wrześni. Do historii tych będą dokładane kotwice hipertekstowe pokazujące skojarzenia/inspiracje, które nasuwały się podczas pisania. W pracy pomoże uczniom seria warsztatów oraz wykładów pisarskich, kulturowych i zwiększających kreatywność. Pierwsze z nich miały miejsce 13 lutego w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.