Poezja jest jak muzyka...

Dodano: poniedziałek 9 marca 2015 r.

news_2015_21.jpg

W zdominowanej przez technikę i ciągły pośpiech codzienności, poezji jak na lekarstwo. Tymczasem, 5 marca 2015 r. w szkolnych murach zabrzmiały słowa czołowych polskich poetów. Stało się tak za sprawą, zorganizowanego przez bibliotekę, Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W deklamatorskich zmaganiach wzięło udział 22 uczniów. Laurem zwycięzcy może poszczycić się Kacper Robaszkiewicz z kl. 2a, który oczarował komisję konkursową recytując, z dużym wyczuciem satyry i niewątpliwym talentem aktorskim, utwór Sławomira Mrożka Chciałbym być koniem. Drugie miejsce przypadło w udziale Martynie Skrzypczak z kl. 3d, a trzecie Dominikowi Wasielewskiemu z kl. 2a. Wyróżnienie otrzymała Adrianna Kaźmierczak z kl. 2a. Zwycięzcy będą reprezentować szkołę podczas Przeglądu Twórczości Teatralnej MASKA w Nowym Folwarku oraz podczas wrzesińskich Talentów. Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!