„ Szkolne qui pro quo ?” , czyli Gala 2011

Dodano: wtorek 30 sierpnia 2011 r.

news_2011_35.jpgDnia 22 czerwca 2011 r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury miało miejsce uroczyste zakończenie  edukacji gimnazjalnej klas III .Twórcy spektaklu pomyśleli , aby działać na wiele zmysłów widza, dlatego uroczystość rozpoczął spektakl aspirujący do najlepszych  wzorców. Jak mawiał sam Alfred Hitchcock „ Najpierw trzęsienie ziemi , a potem napięcie już tylko …rośnie!” Tak więc na początek dziewczęta z grupy tanecznej przeniosły publiczność w magiczną podróż do scenerii „Upiora w operze”. Ten zaskakujący koncept  miał nieprzerwanie towarzyszyć tego dnia zgromadzonym w sali widzom, którzy byli czarowani dowcipną konwersacją prowadzących i popisami  utalentowanej wokalnie, tanecznie i aktorsko młodzieży. Podczas przedstawienia dyskretnie przewijały się wartości szczególnie ważne nie tylko dla naszych wychowanków , ale istotne dla każdego człowieka, który podążając w swej wędrówce ku wiedzy, nie powinien zapomnieć o nadrzędnych ideałach, takich jak: tradycja , honor, dyscyplina i perfekcja. Spektakl uwiódł publiczność , czego dowodem mogły być rozbrzmiewające salwy śmiechu  będące reakcją na dowcipne frazy płynące ze sceny. Można pokusić się również o stwierdzenie , że doprowadził do eskalacji uczuć, ponieważ nie zabrakło  gorących braw a na koniec  łez wzruszenia. Całość okraszona była szczyptą nowoczesnej  sztuki multimedialnej, która powodowała , że widz nieustannie wabiony  był zmieniającymi się w tle obrazami wizualizacyjnymi komponującymi się z ascetyczną i nowoczesną  scenografią. Ten niezwykły obraz utkany ze słowa , światła , barw i energii  młodych artystów  pozostanie na zawsze w pamięci widzów i stanie się ważną kartą historii naszego gimnazjum.

Fotorelacja do obejrzenia w galerii zapraszamy