I i III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Dodano: środa 22 kwietnia 2015 r.

news_2015_46.jpg

W sobotę 11 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum nr 2 we Wrześni odbył się Turniej Piłki Siatkowej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych o Puchar Prezesa AAP Krispol. W turnieju wzięły udział dwa zespoły naszej szkoły : uczniowie klas sportowych IIs i Is uczestniczący w programie S.O.S, reprezentujący KPS Progress Września oraz zespoły: MKS Kangur Nowy Tomyśl, Energetyk Poznań i UKS ,,Zielone Wzgórza” Murowana Goślina. Turniej był rozgrywany systemem ,,każdy z każdym”. Młodzi siatkarze przed swoimi meczami kibicowali zespołowi APP Krispol, który podejmował u siebie w pierwszej rundzie play-off Victorię Wałbrzych.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się chłopcy IIs , którzy rozpoczęli od remisu 1:1 z zespołem MKS Kangur Nowy Tomyśl. W następnych meczach pokonali 2:0 zespół z Murowanej Gośliny i swoich młodszych kolegów z klasy Is. W ostatnim meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju spotkali się z zespołem Energetyka Poznań, który wygrał trzy mecze po 2:0. Po bardzo dobrej grze na siatce i w obronie nasz zespół w dwóch setach do 20 i 21 pokonał rywala i zapewnił sobie I miejsce .

III miejsce w turnieju zajął zespół klasy Is , który oprócz porażki ze swoimi starszymi kolegami , pokonał 2:0 MKS Kangur Nowy Tomyśl, zremisował 1:1 z UKS ,,Zielone Wzgórza” Murowana Goślina i przegrał 0:2 z Energetykiem Poznań.

Zespół klasy IIs : Konrad Duczkowski, Łukasz Kozubiński, Cyprian Kostrzewski, Mikołaj Knopkiewicz, Wiktor Pluciński, Jakub Kowalczykiewicz, Mateusz Wiśniewski, Piotr Melewski i Tomasz Piechowiak.

Zespół klasy Is : Aleksander Hyżorek, Oskar Kubiak, Kacper Leracz, Patryk Ligocki, Wojciech Erenz, Adam Sikorski, Krystian Stankowski, Michał Cegielski, Bartosz Nowak, Szymon Orzechowski, Wiktor Wąsak. Mikołaj Filipiak.