Przygoda z pisarką Martą Fox

Kategoria: Biblioteka

Dodano: środa 21 września 2011 r.

news_2011_38.jpgW poniedziałek 19 września ponad trzydziestoosobowa grupa fascynatów twórczości Marty Fox wybrała się wraz z nauczycielkami Eleonorą Rybak i Anną Machi na spotkanie z pisarką do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści autorki "Pauliny doc.", która czarowała słowem. Jej osoba przyciągała wzrok niczym magnez, tym bardziej, że ubiór poetki obfitował w różnorodne gadżety, które okazały się pamiątkami po przodkach. Pytaniom gimnazjalistów nie było końca. Czas płynął nieubłaganie i choć spotkanie było zaplanowane na godzinę, trwało znacznie dłużej. Nasza młodzież interesowała się głównie tym, skąd czerpie pomysły i co sprawia, że rozumie problemy młodych ludzi. Pani Marta zdradziła, że pierwowzorem bohaterek "Agaton-Gagaton: Jak pięknie być sobą" były jej córki. Niektóre pozycje mają korzenie autobiograficzne np. Święta Rita od rzeczy niemożliwych. Autorka "Pierwszej miłości" ma nadzieję, że to spotkanie zachęci uczniów do częstszego sięgania po literaturę młodzieżową.

Fotorelacja: