• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter

W dniach 28 – 29.04.2015 r. odbył się turniej finałowy w ramach XVI Gimnazjady Wojewódzkiej w koszykówce chłopców. Zawody zgromadziły blisko 100 młodych sportowców z 8 najlepszych zespołów. W pierwszym meczu nasz zespół spotkał się z ubiegłorocznym zwycięzcą Gimnazjady Gimnazjum nr 3 z Ostrowa Wlkp. Zawodnicy z Wrześni podeszli do meczu bardzo ambitnie i nie przestraszyli się wielkiego faworyta. W końcówce spotkania zawodnicy z Ostrowa Wlkp. rzucili 2 razy za 3 punkty i to oni wygrali spotkanie 40 – 31. W drugim meczu zmierzyliśmy się z zespołem ZS nr 2 z Piły. Przez 3 kwarty żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 5 punktów. W IV kwarcie zespół z Piły wyprowadził kilka skutecznych ataków i wygrał spotkanie 48 – 32. W ostatnim meczu pierwszego dnia zmierzyliśmy się z Gimnazjum nr 6 z Konina. Od początku meczu dobrze graliśmy w obronie i umiejętnie wykorzystywaliśmy sytuacje w ataku. W końcówce spotkania przy remisie nie trafiliśmy rzutu za 2 punkty, zespół z Konina wyprowadził szybki atak i mecz skończył się wynikiem 39 – 37 dla Gimnazjum z Konina. Było to najlepsze spotkanie jakie do tej pory rozegrali nasi zawodnicy. W drugim dniu zawodów w meczu o 7 miejsce spotkaliśmy się z Gimnazjum nr 1 Międzychód. Od początku spotkania nasi zawodnicy uzyskali kilkupunktową przewagę, którą powiększali z minuty na minutę. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 38 – 16. Zespół tworzyli głównie chłopcy z klasy III S ( Bartosz Czemerys, Jakub Bednarek, Jakub Matczak, Sebastian Jankowiak, Olaf Maliński, Paweł Banaszak, Damian Rzepka, Piotr Nowak, Jan Czarnecki, Hubert Zwolak) oraz II B ( Aleksander Czyż). Trenerzy wybrali najlepszych zawodników w swoich zespołach. W naszym zespole najlepszym zawodnikiem wybrano Bartosza Czemerysa, który otrzymał statuetkę z rąk Zastępcy Starostwa W. Grzegorka. Osiągnięty wynik przez naszych zawodników należy traktować w kategorii sukcesu, ponieważ już sam awans do finału wojewódzkiego jest nie lada wyczynem.

Na wysokości zadania stanęli również organizatorzy turnieju – nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły, którzy perfekcyjnie realizowali nakreśloną wcześniej koncepcję działania, czyniąc przy tym wszelkie starania w celu podkreślenia wyjątkowej wagi mistrzostw. O znaczącej randze zawodów świadczyć może udział wielu zaproszonych gości, którzy pojawili się podczas turnieju na trybunach hali sportowej; Zastępca Starosty W. Grzegorek oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września A. Mokracki.