Zielona Szkoła

Dodano: piątek 8 maja 2015 r.

news_2015_51.jpg

W dniach 27.04 – 30.04.2015r. uczniowie klasy 3a przebywali na zamku w Golubiu – Dobrzyniu

w ramach Zielonej Szkoły. Zanim gimnazjaliści dotarli do miejsca zakwaterowania, zwiedzili Strzelno oraz wzięli udział w warsztatach malarskich i fotograficznych.

Golub- Dobrzyń przywitał wszystkich wspaniałą pogodą, dzięki czemu młodzież poznała nie tylko historię zamku, ale również samego miasta, biorąc udział w grze miejskiej.

Niezapomniane chwile uczniowie spędzili w Muzeum im. Fryderyka Chopina w Szafarni, gdzie wysłuchali na żywo koncertu fortepianowego i przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia wielkiego kompozytora. Wieczory na zamku również nie należały do nudnych – ognisko, warsztaty teatralne, konkursy krajoznawcze, literackie owocnie wypełniały wolny czas.

W drodze powrotnej nie można pominąć Torunia, tutaj młodzież zobaczyła Dom Mikołaja Kopernika oraz pogłębiła wiedzę z astronomii, korzystając z bogatej oferty toruńskiego Planetarium.

Oczywiście wszyscy wyjechali z rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika z plecakami pełnymi pierników, mając w pamięci niepowtarzalną atmosferę golubskiego zamku.

Opiekunami grupy byli: Anna Peters, Dorota Michalska i Adam Egiert.