SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011

Dodano: czwartek 6 października 2011 r.

news_2011_36.jpgNasza szkoła podobnie jak w latach poprzednich włączyła się do ogólnoświatowej akcji „Clean up the World”. Akcja została zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy we Wrześni oraz Nadleśnictwem Czerniejewo. Urząd Gminy wsparł akcję zakupując potrzebną ilość rękawiczek jednorazowych i worków do zbiórki odpadów. Pan leśniczy wyznaczył nam obszary do sprzątania w lesie Dębina. W akcji uczestniczyło 180 uczniów oraz 15 nauczycieli. Sprzątanie rozpoczęliśmy o godzinie 9.00. Zebraliśmy około 90 worków śmieci.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało "Lasy to życie - chrońmy je" Celem akcji było zwrócenie uwagi mieszkańców na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci i konieczność segregowania odpadów. Zachowując czystość w lesie, ograniczając ilość dzikich wysypisk i odpadów stwarzających zagrożenie – dbamy o to, aby zachować naturalne warunki środowiskowe, zapewniające trwałość drzewostanów i ograniczające występowanie niebezpiecznych sytuacji (np. pożary).