SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW

Dodano: czwartek 14 maja 2015 r.

news_2015_59.jpgJednym z wielu miejsc, gdzie szczególne uzdolnienia, umiejętności i predyspozycje powinny zostać dostrzeżone, jest szkoła. W naszym gimnazjum uczniowie mogą na to liczyć – ich różnorakie zainteresowania, pasje i talenty staramy się odkrywać, rozwijać i promować.

Dnia 6.05.2015 roku w stołówce szkolnej nauczycielki pani Iwona Rydz i Roma Wróblewska zorganizowały SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW 2015, gdzie młodzież gimnazjalna miała możliwość zaprezentować swoje umiejętności z zakresu śpiewu,sztuk walki, gimnastyki, tańca, żonglowania, capoeiry, itp. Festiwal otrzymał motto:„Pokaż na co Cię stać”.

Celem SZKOLNEGO FESTIWALU TALENTÓW 2015 było :
  • Promowanie młodych talentów.
  • Rozwijanie zainteresowań uczniów.
  • Promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
Wielu uczniów naszego gimnazjum, przełamując swój strach i wstyd, zaprezentowało swoje zdolności i pasje. Na scenie pojawili się więc wokaliści, niektórzy z nich grali na gitarze, keyboardzie i kubeczkach, tancerze . Nie zabrakło sportowców, którzy m.in. zaprezentowali ciekawe triki freestylowe z piłką nożną  -żonglerka, pokazy gimnastyczne z elementami akrobatyki, pokazy sztuki walki –kata ,copoeiry.

Podstawowymi kryteriami oceny prezentowanych występów były :
  • poziom artystyczny, sportowy wykonywanego pokazu
  • ogólne wrażenie sceniczne
  • oryginalność wyrazu artystycznego
  • dobór repertuaru i sposób wykonania.
Udział w przeglądzie wiązał  się nie tylko z prezentacją swego talentu, ale także możliwością sprawdzenia swoich umiejętności i ich oceny przez profesjonalne jury w składzie:
  • Violetta Koszarek      w-ce dyrektor Gimnazjum
  • Iwona Rydz             nauczyciel wychowania fizycznego
  • Roma Wróblewska      nauczyciel muzyki
  • Sara Król            przedstawiciel młodzieży gimnazjalnej
Po wszystkich prezentacjach jury udało się na naradę, a zgromadzona  młodzież gimnazjalna na sali głosowała  na  Grand Prix  festiwalu. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.
Grand Prix Szkolnego Festiwalu Talentów 2015 otrzymał duet w składzie Klaudia Chołuj i Mateusz Błaszyk za piosenkę pt. ,,Partyzant”.
 W grupie klas I zwyciężyły :
  • I miejsce  Julia Biskup  I A za piosenkę ,,Wracam do domu”
  • II miejsce Angelika Bączkiewicz I F za piosenkę ,,Myśl o Tobie”
  • III miejsce Aleksandra Święcicka I E za piosenkę ,,Say something”
Wyróżnienie otrzymała Marysia Chudzińska z klasy I S za grę na kubeczkach
do piosenki ,,Cups song”.

Wśród klas II :
  • I miejsce zajęła Monika Pawlak II A za piosenkę ,,Fourfiveseconds”
  • II miejsce Barbara Machnik  II S za piosenkę ,,Prywatna Madonna”
  • III miejsce Marta Lipińska II A za piosenkę ,,Valerie”.
Wśród klas III:
  • I miejsce zajęła Marcelina Dopierała  III E za piosenkę ,,Miasto”
  • II miejsce Klaudia Chołuj i Mateusz Błaszczyk III C za piosenkę ,,Partyzant”

Wyróżnienie otrzymały:

• Sylwia Przewoźna  z klasy III c i Dominika Kałużna III H.

Tanecznym talentem wyróżniły  się dziewczęta w składzie :
Juliana Walczak kl. III e , Ada kl. III E, Weronika Spychała  kl .III e,
Agnieszka Dopierała klasa III B. Było to  połączenie tańca hip-hop i disco.
Wyróżniona Beata Trescec III H, wykonała piękny pokaz gimnastyczny z elementami akrobatyki do muzyki.
Wysoce sformalizowanym rodzajem  ćwiczeń stosowanych w wielu tradycyjnych sztukach i sportach walki, szczególnie z grupy budō, jak również taekwondo –kata wyróżnił się Łukasz Sigel z klasy II d .
Wyróżnienie otrzymał  pokaz capoeiry – wywodzącej  się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuki  walki i tańca,  który wykonali   Karlina Gałęzka z kl IID, Krzysztof Maliszewski z I A i Miłosz Indyka z klasy I C.
Wyróżniony został również Sebastian Knop za pokaz żonglerki .
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.