NASZE GIMNAZJUM NA NOCY NAUKOWCÓW 2010 W POZNANIU

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 28 czerwca 2011 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2011_3.jpg24.09.2010 r. po raz czwarty w Poznaniu odbyła się „Noc Naukowców" . To jedyna i niepowtarzalna impreza, kiedy to naukowcy pokazują kulisy swojej pracy. Odeszli od swoich obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością.

My również wzięliśmy niej udział, już po raz drugi. Tym razem pojechała większa grupa uczniów, bo aż 90 osób. Byli to uczniowie z klas III A, III G, III B, I E, I A, II F. Wybraliśmy się na Politechnikę. Uczelnia przygotowała wiele atrakcyjnych pokazów. Nie we wszystkim udało nam się wziąć udział, bo chętnych było bardzo, bardzo wielu. Udało nam się zobaczyć: Festiwal Wysokich Napięć, pokaz burzy, jak zrobić tornado, chemię na wesoło, pokaz mody. Niektórzy zgłębili tajemnice telefonów komórkowych, zmierzyli niemierzalne, zobaczyli swój krzyk, czy pole elektromagnetyczne. Atrakcji było sporo. Bardzo zadowoleni wróciliśmy późną nocą do domu. Za rok znowu się wybierzemy.

Opiekunowie:
E. Mularczyk
E. Płocka
A. Nowicka
D. Tomaszewska
G. Defitowska
H. Świątnicka

Komentarze [0]

refresh