Współczesne zagrożenia – Terroryzm

Dodano: poniedziałek 25 maja 2015 r.

news_2015_71.jpg

21 maja 2015 r. uczniowie klasy II c, III d, III e i III f uczestniczyli w spotkaniu na temat: ”Współczesne zagrożenia – Terroryzm” z udziałem Antyterrorystów SPAP oraz Sztabu Policji KWP w Poznaniu połączonym z seansem filmowym. Organizatorem projektu było Multikino Malta w Poznaniu. W czasie interaktywnego wykładu z elementami praktycznych ćwiczeń uczniowie poznali zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego lub ataku bombowego, bezpiecznej ewakuacji i współpracy ze służbami.

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy film pt. „Wróg numer jeden”, będący rekonstrukcją wydarzeń, które przyczyniły się do zlikwidowania najgroźniejszego terrorysty naszych czasów – Osamy bin Ladena. Organizatorkami wyjazdu były panie Elżbieta Waligóra i Agnieszka Wardeńska – Grzegorska .