Turniej Orlik Volleymania 2015 we Wrześni

Dodano: środa 27 maja 2015 r.

news_2015_74.jpg

W środę 20 maja na obiektach sportowych Gimnazjum nr 2 we Wrześni odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2015 w kategorii mikstów , którego organizatorem byli trenerzy odpowiedzialni za szkolenie chłopców w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych( Przemysław Motyl, Szymon Stefański ). Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne ( padał deszcz od rana przez cały dzień ) turniej został rozegrany na hali sportowej. W turnieju wzięło udział 9 zespołów ze szkół podstawowych min. ze Strzałkowa, Miłosławia i oczywiście z Wrześni ( w sumie około 60 dziewcząt i chłopców).

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których grano systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Trzy najlepsze zespoły z grup grały mecze finałowe w grupie A ,,każdy z każdym” o miejsca 1-3, w grupie B o miejsca 4-6 i w grupie C o miejsca 7-9. W grupie A najlepszym zespołem okazał się SP Strzałkowo I , który wygrał 2:0 z SSP 2 I Września i 2:0 z SP Miłosław I. W meczu decydującym o miejscu drugim zespół SP Miłosław I pokonał 2:1 SSP 2 I Września. Mecze finałowe były bardzo wyrównane i do ostatniego punktu trwała zacięta walka o zwycięstwo.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy a najlepsze trzy zespoły turnieju otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Września oraz możliwość reprezentowania naszego regionu w Finale Makroregionalnym , który odbędzie się w Darłowie.

Przemysław Motyl
S.O.S Września