III Wrzesińska Gra Miejska

Dodano: środa 3 czerwca 2015 r.

news_2015_83.jpg

30 maja 2015 r., 5 patroli z Gimnazjum nr 2 wzięło udział w III Wrzesińskiej Grze Miejskiej organizowanej przez Hufiec ZHP Września „ Wrzos” im. Dzieci Wrzesińskich, Wrzesińskie Centrum Wolontariatu i Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza we Wrześni.

Naszym zadaniem było niesienie pomocy mieszkańcom tajemniczej krainy Xandrii. Można było tego dokonać poprzez znalezienie 8 różnokolorowych kamieni mocy i umieszczenie ich na Drzewie Życia. Kamieni szukaliśmy na terenie Wrześni posługując się mapą, na której zaznaczone były punkty zadaniowe. Za wykonane zadanie otrzymywaliśmy kamień i punkty. Na trasie spotkaliśmy przeróżne istoty : wróżkę, zielarza, alchemika, księżniczkę, wojowników... Daliśmy radę i w wyznaczonym czasie wszystkie nasze patrole zawiesiły kamienie mocy na Drzewie Życia. Xandryjczycy uratowani a my zyskaliśmy wiele nowych umiejętności i świetnie spędziliśmy sobotnie przedpołudnie. Zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłym roku. Naprawdę warto!