Złoto Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek dla siatkarek Gimnazjum nr 2 Września

• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter

W dniach 2-3 czerwca na boiskach plażowych we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek w Plażowej Piłce Siatkowej . W całym turnieju rewelacyjnie zaprezentowała się Wiktoria Jagodzińska (I s ) uczennica klasy sportowej o profilu piłki siatkowej, która grała w parze z Julią Reszelewską - obecnie uczennicą gimnazjum w Bydgoszczy . Obie siatkarki reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy OLIMP Września działający przy Gimnazjum nr 2 i zajęły I miejsce, stając na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej. Turniej w którym wzięło udział 37 par z całej Wielkopolski rozgrywany był systemem brazylijskim. Para Jagodzińska i Reszelewska po wygraniu pierwszego meczu , w drugim doznały porażki z KS Energetyk i trafiły na prawą stronę drabinki co oznaczało , że tego dnia muszą już tylko wygrywać aby myśleć o pozostaniu w turnieju. Po wygraniu kolejnych czterech meczy trafiły na parę koleżanek klubowych: Julię Tadeusz i Weronikę Jędrzejak ( uczennice klasy II s ) . Wygrywając 2:0 w setach 15:8 i 21:19 zapewniły sobie miejsce w szóstce. Drugi dzień rozgrywek Wiktoria i Julia w meczu o wejście do półfinału pokonały parę z Poznania 2:0 w setach 21:15 i 21:18. W meczu półfinałowym reprezentantki Gimnazjum nr 2 spotkały się z parą Barycz Janków Przygodzki: Adamek i Płocienniczak. Pierwszy set przegrany 21:23. Początek drugiego 1:5 i wtedy nasza para przy zagrywce Julii Reszelewskiej wyszła na prowadzenie 11:5. Udane i efektowne zagrania Wiktorii i Julii pozwoliły na wygranie drugiego seta 21:9 i trzeciego 15:8. Mecz finałowy z parą : Gierczyńska i Linke z Szamotuł był zacięty tylko w pierwszym secie , który przegrały 20:22 z Jagodzińską i Reszelewską. Drugi set to już wyraźna dominacja naszej pary i wygrana 21:16.

Pierwsze miejsce i złoty medal Mistrzostw Wielkopolski to bardzo miła niespodzianka , tym bardziej że dziewczęta naszego klubu przed mistrzostwami rozegrały ze sobą tylko dwa sety ponieważ Julia Reszelewska cały sezon na hali spędziła w Bydgoszczy gdzie trenuje w Pałacu Bydgoszcz i w tym sezonie zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek. Trzeba dodać , że Wiktoria Jagodzińska jest uczennicą klasy I o profilu piłki siatkowej w Gimnazjum nr 2 we Wrześni i w przyszłym roku również będzie grała w kategorii młodziczki – podsumowuje trener Przemysław Motyl.

UKS Olimp Września w turnieju reprezentowany był przez sześć par naszych uczennic z klasy II s i I s : Weronika Makowska, Sandra Woźniak, Maria Chudzińska, Wiktoria Kujawiak, Julia Majchrzak, Dominika Pilarczyk, Martyna Gawlak, Malwina Szczepaniak. Drugą najwyżej sklasyfikowaną parą na miejscu 7-8 były : Julia Tadeusz i Weronika Jędrzejak z klasy II s.

Już na początku lipca odbędzie się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski i jest szansa ,że gospodarzem będzie Września. Życzymy powodzenia reprezentantkom naszego gimnazjum i awansu do turnieju finałowego.