SŁONECZNE POŁUDNIE EUROPY

Dodano: wtorek 9 czerwca 2015 r.

news_2015_89.jpg

W maju uczniowie klasy 3E zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu dotyczącym trzech krajów Europy Południowej: Hiszpanii, Włoch i Grecji. Projekt przygotowano dla wszystkich klas drugich w ramach Dni Europy. Pierwsza część spotkania obejmowała słoneczną Hiszpanię. Podczas prezentacji nie zabrakło zapoznania uczestników z samym językiem hiszpańskim oraz kulturą kraju – m.in. tańcem i tradycjami. Uczniowie kl. IIIe w ciekawy sposób odegrali sceny z różnych sytuacji życiowych, np. pobytu w restauracji lub hotelu. Miłe dla ucha okazało się też odsłuchanie piosenki Christiny Aguilery.

Przy prezentacji Włoch niespodzianką było przedstawienie ojczystego języka tego państwa. Ponadto dziewczyny z klubu tanecznego ,,Puls Września’’ pokazały swój specjalny układ choreograficzny. Podczas prezentacji kolejnego państwa, z całą pewnością uczestnikom spodobało się też wykonanie greckiego tańca – zorby, którego podjęły się trzy uczennice. Kolejnym punktem programu było zaśpiewanie przez Monikę i Marcelinę piosenki Ελένη Φουρέιρα ,,Ase me’’. Następna atrakcja spotkania to krótkie przedstawienie teatralne na podstawie mitu Demeter i Kora. Dziewczyny, które podjęły się tego wyzwania wykazały się odwagą i z łatwością zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie.

Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom klas drugich kultury krajów z południa Europy oraz było okazją do zaprezentowania umiejętności językowych, tanecznych i aktorskich klasy europejskiej.

Pomysłodawczynią projektu była Agnieszka Wardeńska-Grzegorska, a wszyscy uczniowie klasy IIIe wnieśli swój wkład w jego przygotowanie.

Galeria: kliknij tutaj