• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter

Turniej finałowy XVI Gimnazjady Wojewódzkiej w Piłce Siatkowej Plażowej dziewcząt i chłopców rozegrany został 10 czerwca na boiskach WOSiR we Wrześni. Do rywalizacji na sześciu boiskach przystąpiło 64 zawodników, po 16 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców.

Zawody wśród chłopców zakończyły się dużym sukcesem pary reprezentującej Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Podopieczni Sławomira Stefańskiego prowadzeni w tym dniu przez Przemysława Motyla : Adam Wlazik i Fryderyk Żak z klasy III h w całym turnieju przegrali tylko dwa mecze, zdobywając srebrny medal Gimnazjady. Nasi reprezentanci w drodze do wielkiego finału wygrali z parą z Osiek n/Notecią i Gimnazjum nr 1 Września po 2:0 . W meczu o wejście do czwórki spotkali się z parą z Krotoszyna, z którą przegrali 0:2 co oznaczało że nasi siatkarze przeszli na prawą stronę drabinki turniejowej i nie mogli już przegrać meczu aby dostać się do finału. W następnym meczu pewnie wygrali 2:0 z Murowaną Gośliną. W meczu półfinałowym Wlazik i Żak po bardzo dobrej grze pokonali parę z Gimnazjum nr 9 Kalisz w setach 15:11 i 18:16. Mecz finałowy ponownie z parą z Krotoszyna okazał się najbardziej emocjonującym w całym turnieju. Adam i Fryderyk przegrali pierwszy set 11:15 i kiedy w drugim przegrywali 10:14 wydawało się , że jest po meczu. Nasi reprezentanci pokazali , że warto walczyć do końca i wygrali tego seta 17:15 , doprowadzając do tie breaka. W trzecim decydującym secie nasi siatkarze przegrali jednak 5:11 zdobywając ostatecznie drugie miejsce w XVI Gimnazjadzie w Plażowej Piłce Siatkowej.

Wśród dziewcząt już tak dobrze nie było . Nasza para : Wiktoria Jagodzińska ( I s ) i Julia Tadeusz ( II s ) w swoim pierwszym meczu trafiły na parę ze Słupcy , z którą przegrały 1:2. Jak się później okazało była to para , która wygrała wszystkie swoje mecze tego dnia zdobywając I miejsce. W drugim swoim meczu nasze reprezentantki przegrały 0:2 z para Gimnazjum nr 5 Piła co oznaczało koniec przygody w turnieju finałowym XVI Gimnazjady.

Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami a trzy najlepsze pary grawertonami i medalami XVI Gimnazjady Wojewódzkiej.