Język niemiecki kluczem do kariery zawodowej

Dodano: piątek 12 czerwca 2015 r.

news_2015_98.jpgMłodzi ludzie z Gimnazjum Nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni przygotowali (polsko-niemiecki) projekt pod hasłem „Perspektywy zawodowe”. Jest on częścią akcji „dzień.de | der-tag.pl” Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Udział w projekcie ma zachęcić młodych ludzi do zastanowienia się nad wyborem własnej drogi zawodowej.
W perspektywie rozwijającej się w naszej okolicy fabryki VW język niemiecki stał się szczególnie ważnym i pomocnym elementem w znalezieniu dobrej pracy, dlatego też uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami języka niemieckiego bardzo chętnie włączyli się w ten projekt.
W akcję „dzień.de I der-tag.pl” Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży od 1 do 17 czerwca włączyło się 110 projektów w całej Polsce i Niemczech. To piąta edycja akcji, której celem jest promocja wiedzy o kraju sąsiada. W tym roku poświęcona jest przyszłości zawodowej młodzieży.

Szczegóły akcji oraz opisy wszystkich projektów znajdują się na stronie www.der-tag.pl

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży to organizacja międzynarodowa utworzona przez rządy obu krajów w 1991 roku. Jej zadaniem jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia oraz współpracy młodych Polaków i Niemców. W tym celu dofinansowuje, inicjuje i merytorycznie wspiera spotkania młodzieży. Od początku swej działalności dofinansowała już ponad 65 000 programów spotkań, w których udział wzięło ponad 2,5 miliona młodych Polaków i Niemców.

Galeria: kliknij tutaj