Dzień Patrona i Szkolny Dzień Sportu

Dodano: poniedziałek 15 czerwca 2015 r.

news_2015_101.jpg3 czerwca 2015 r. obchodziliśmy najważniejsze święto dla naszej szkolnej społeczności:

Dzień Patrona Andrzeja Prądzyńskiego i Szkolny Dzień Sportu. Po raz pierwszy dwa wydarzenia zostały połączone. Andrzej Prądzyński był księgarzem, wydawcą i aktywnym uczestnikiem życia społecznego i politycznego naszego miasta. Jedną z organizacji, w której, działał było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Ideały tej organizacji: rozbudzanie ducha sportowej walki i rywalizacji, podnoszenie sprawności fizycznej, propagowanie sportu są bardzo bliskie uczniom naszej szkoły, szkoły z wieloletnią tradycją i sukcesami sportowymi. Dlatego doceniając dzieło naszego Patrona, uczciliśmy jego pamięć przez konkurencje sportowe i zadania konkursowe.

Wśród dyscyplin sportowych znalazły się: turnieje piłki siatkowej, koszykowej i nożnej, przeciąganie liny, rzuty lotkami do celu, siłowanie na rękę, wyścig rowerem na czas po slalomie, turniej tenisa stołowego, biegi sprinterskie. Wyłonieni zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami.

W konkursach wiedzy i umiejętności uczniowie zmagali się z pytaniami sprawdzającymi wiedzę o Patronie i Wrześni, tekstem pisma kaligraficznego, układaniem puzzli z fotografiami Wrześni na czas, utrwaleniem na fotografii ciekawych miejsce we Wrześni z dowcipnym opisem.

Niespodzianką dla wszystkich był występ wokalny nauczyciela języka angielskiego pana Myrona Known As HIM. Dodatkową atrakcją był rajd rowerowy do Giecza. Przedstawiciele samorządu złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobowcu Andrzeja Prądzyńskiego.

W rywalizacji konkursowo – sportowej: pierwsze miejsce zajęła klasa III s, drugie klasa II b, a miejsce trzecie klasa III e. Trzy klasy zostały wyróżnione: III a, II c i II s. Wszystkie klasy za aktywny udział otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Galeria zdjęć: kliknij tutaj