KLASA EUROPEJSKA I JĘZYKOWA W LONDYNIE

Dodano: środa 17 czerwca 2015 r.

news_2015_103.jpgW dniach 29.05 – 3.06.2015r. grupa uczniów z klasy europejskiej i językowej przebywała w Londynie. W drodze mieli możliwość płynąć promem, dzięki czemu nie ominęły ich piękne widoki, m.in. wybrzeże klifowe w Anglii, atrakcją był także przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche. Już pierwszego dnia podczas spaceru wzdłuż Tamizy uczestnicy zobaczyli m.in. London Bridge, Katedrę Southwark i Teatr Szekspirowski. Zobaczyli zmianę warty pod Buckingham Palace, siedzibę premiera i Stajnie Królewskie. W Galerii Narodowej spotkali się ze słynnymi „Słonecznikami” van Gogh’a czy też dziełami Leonardo da Vinci. Na China Town w dzielnicy SOHO każdy otrzymał ciasteczko z wróżbą – oczywiście należało sobie samemu ją przetłumaczyć. Grupa odwiedziła najstarsze i największe muzeum w Wielkiej Brytanii – British Museum oraz Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Madame Tussaud’s. Niewątpliwą atrakcją była przejażdżka czerwonym autobusem piętrowym, rejs statkiem po Tamizie i przejażdżka karuzelą zwaną London Eye. W Greenwich wszyscy uczniowie i nauczyciele zrobili sobie zdjęcia na południku „O”. Podczas pobytu w Londynie uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w codziennych sytuacjach życiowych. Młodzież świetnie się bawiła pod opieką pań: Anny Matuszewskiej, Małgorzaty Zawodnej, Idy Dziubarczyk oraz Anny Peters.

Galeria: kliknij tutaj