ZIELONA SZKOŁA W DŹWIRZYNIE

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: środa 26 października 2011 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2011_44.jpg

Dzięki dofinansowaniu Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. A. Prądzyńskiego oraz Starostwa Powiatowego we Wrześni uczniowie dwóch drugich klas mieli możliwość uczestniczenia w projekcie edukacyjnym połączonym z pobytem w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno.

Cele projektu:

  • podniesienie u uczniów motywacji do pracy,
  • pogłębianie więzi między uczestnikami,
  • opanowanie przez uczestników wybranych zagadnień z survivalu,
  • kształtowanie umiejętności społecznych,
  • promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Mimo jesiennej pory (zielona szkoła odbyła się w dniach 6-10 października), pogoda dopisała. 50 uczniów wraz z opiekunami mogło więc nie tylko zdobywać wiedzę, ale również wypoczywać na plaży, zwiedzać Kołobrzeg i Międzyzdroje.

 

Był czas na zabawę i rekreację, a zadaniem które zaangażowało całą grupę okazał się między innymi konkurs na najciekawsze budowlę z piasku. Jury miało spory problem z wyłonieniem zwycięzców konkurencji, bowiem wszyscy wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem i wysiłkiem. Okazało się, że zabawa na plaży to doskonała forma spędzenia aktywnie wolnego czasu.
   

  


 

Podczas wycieczki do Kołobrzegu zwiedzano port, spacerowano po molo i podziwiano zabytki miasta.



 

W Międzyzdrojach- letniej stolicy Pomorza Zachodniego podziwiano piękną architekturę przy promenadzie, 300-metrowe molo i port podtrzymujący tradycję rybaków (w XIII wieku była to osada rybacka). Przypomnijmy, że Międzyzdroje stały się filmową stolicą Polski. Podczas trwania festiwalu największą atrakcją są czołowe osobistości polskiej sceny Na chodniku przy Promenadzie Gwiazd każdego lata pojawiają się nowe odciski dłoni polskich aktorów i twórców filmowych. Uczestnicy Zielonej Szkoły mogli więc sprawdzić czyj odcisk ręki najbardziej pasuje do ich dłoni.

Każdego dnia w ramach projektu odbywały sie również zajęcia lekcyjne: matematykę prowadziła p. Krystyna Giszczyńska, język polski p. M. Jędraszak, historię p. Kinga Kurjańska, wychowanie fizyczne p. Iwona Szamałek , godziny wychowawcze p. Ewa Bosacka- Płocka.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w lekcjach, małe grupy i swobodniejsza niż zwykle atmosfera sprzyjały efektywnej nauce, a zdobywanie wiedzy i umiejętności stawało się przyjemnością.
 

Ostatni wieczór poświęcono na posumowanie projektu i prezentacje zadań wykonanych przez poszczególne zespoły.
  


 

Wyjazd przyczynił sie z pewnością do lepszej integracji klas, był okazją ,by połączyć przyjemne z pożytecznym i dał uczestnikom szansę innego spojrzenia na szkołę i naukę. Uczniowie zapoznali się z zasadami savior vivre, uczyli się wzajemnie wspierać, żyć w zgodzie z przyrodą.

 

 

 

 

 

 



Komentarze [0]

refresh