„Jak dobrze nam , zdobywać góry…”

Dodano: wtorek 1 września 2015 r.

news_2015_122.jpg

W dniach 17 – 23 sierpnia 2015 roku 35 uczniów naszego gimnazjum (kl. II a oraz II e )uczestniczyło w letnim obozie językowym zorganizowanym w Sromowcach Wyżnych w Pieninach . Uczniowie zostali zakwaterowani w malowniczo położonym ośrodku „Orle Gniazdo” w Sromowcach Wyżnych a opiekę sprawowali : kierownik Leszek Karwasiński , wychowawczynie ( Grażyna Sobczak i Grażyna Defitowska ) oraz nauczyciele języka angielskiego ( Ida Dziubarczyk i Adam Egiert ) .

Każdy dzień pobytu w Pieninach to zajęcia z języka angielskiego oraz lokalne wycieczki i wędrówki w góry ( wąwóz Homole , Majerz , Golgota , spływ Dunajcem , zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy , wejście na Trzy Korony, wędrówka wzdłuż Dunajca do Czerwonego Klasztoru na terenie Słowacji ) .

Po zajęciach językowych młodzież korzystała ze sportowych atrakcji ośrodka. Oprócz wymienionych tras gimnazjaliści poznawali zwyczaje i tradycje górali ( pobyt w Izbie Regionalnej , zwiedzanie bacówki i zakup tamtejszych oscypków , udział w projekcji filmu „Kulturowy wypas owiec” ) . Pobyt w Sromowcach Wyżnych upłynął w miłej atmosferze i umożliwił młodzieży nie tylko integrację , ale połączenie wypoczynku i dobrej zabawy z osobistym rozwojem intelektualnym i emocjonalnym.

Było ciekawie , radośnie i przepięknie . Szkoda , że czas tak szybko minął i obóz Pieniny 2015 należy już do historii .