Noc Naukowców

Dodano: czwartek 8 października 2015 r.

news_2015_137.jpg

25 września uczniowie z klas Ib, Ip, If, IIa, IIb, IIIb, IIIc, IIId IIIe i IIIg wzięli udział w wycieczce do Poznania, organizowanej przez nauczycieli naszego gimnazjum ( około 150 osób). W tym dniu uczelnie wyższe zostały otwarte dla szerokiego grona zwiedzających. Jedni uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili Politechnikę Poznańską, gdzie między innymi zwiedzili laboratorium kamer termowizyjnych i obejrzeli pokaz pt. ,,Fizyka Wind Show”, a druga część udała się na Uniwersytet Adama Mickiewicza, gdzie uczestniczyła w wykładach pt. ,,Świat dźwięków”, ,,Fascynująca fizyka”, ,,Myśliwi wśród roślin”, ,,Strach ma wielkie uszy”, ,,CSI I – Kryminalne zagadki wydziału biologii”, ,,Tajemnice seryjnych morderców” i otwartych pokazach na wydziale chemii i fizyki. Uczniowie zwiedzili także wydział biologii i chemii UAM.