Z wizytą w Gołuchowie

Dodano: poniedziałek 12 października 2015 r.

news_2015_139.jpgKlasy III a i III e, nie czekając na imienne zaproszenie, wybrały się do zamku, będącego niegdyś w posiadaniu Jana i Izabeli Działyńskich. Pięknie położony zamek stał się, dzięki Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej, prywatnym muzeum funkcjonującym nieprzerwanie do września 1939 roku. Zgromadziła tu wiele cennych zbiorów, rozgrabionych niestety podczas wojny. Dziś zamek zachwyca wspaniałymi gobelinami, renesansowym malarstwem europejskim oraz rzadkimi okazami mebli. Podczas lekcji muzealnej przewodnicy przytoczyli wiele ciekawostek. Uczniowie wraz z nauczycielami – Anną Matuszewska, Małgorzatą Zawodną, Eweliną Filipiak i Anną Peters zostali oczarowani pięknem zamku i otaczającego go parku. Słoneczny dzień skłaniał do podziwiania niezwykłych okazów drzewostanu, a parkowe alejki zaprowadziły do jedynej w Wielkopolsce hodowli żubrów.

Wniosek jest jeden – warto wędrować po Wielkopolsce! Jest piękna!