NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Kategoria: Biblioteka

Dodano: poniedziałek 9 listopada 2015 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2015_155.jpg

Biblioteka wzbogaciła się o zbiór ciekawych reportaży z różnych stron świata. Książki te zostały podarowane przez uczniów i nauczycieli biorących udział w ogólnopolskim projekcie ,,Razem dla rozwoju” zorganizowanym przez Salezjański Wolontariat Misyjny ,,Młodzi światu”. Są wśród nich m.in. książki autorstwa R. Kapuścińskiego, J. Ochojskiej czy N. Vujicica. Z opowieści tych wyłania się świat często nam obcy, niezrozumiały, poruszone problemy bywają kontrowersyjne i budzą sprzeciw. Warto więc udać się na spotkanie z innymi kulturami, ponieważ, jak pisał Bronisław Malinowski, zrozumienie natury ludzkiej w postaci tak nam odległej i obcej, rzuci światło i na naszą własną.

Na szczególną uwagę zasługuje książka ,,Niezwyciężony” Nicka Vujicica , autora światowego bestselleru ,,Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”. Vujicic, dziś światowej sławy mówca motywacyjny, urodził się bez rąk i bez nóg. Początkowo nawet rodzicom trudno było zaakceptować jego kalectwo. Dziś jeździ na deskorolce, pływa, uprawia surfing i prowadzi niezwykle aktywne życie. Ukończył studia, jest mężem pięknej kobiety i ojcem dwuletniego syna. Swoje życie określa jako ,,obłędnie szczęśliwe”. Inspirująca historia, która uświadamia, że chcieć znaczy móc.Komentarze [0]

refresh