Kolejny raz "Zielony Certyfikat" dla naszej szkoły

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 28 czerwca 2011 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2011_4.jpgOd 2006 roku jesteśmy szkołą z „Zielonym certyfikatem". W tym roku Kapituła Konkursu przedłużyła nam na kolejne dwa lata tytuł szkoły promującej ekologiczny styl życia. Uroczystość miała miejsce 29 września w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Podczas międzynarodowej konferencji „Edukacja i informacja ekologiczna w praktyce" swoim doświadczeniem dzielili się przedstawiciele Fundacji Ekologicznej Arka dla Ziemi, Muzeum w Wilanowie oraz Fundacja Look z Norwegii. Ciekawe warsztaty dla nauczycieli przeprowadziła pani Grażyna Głuch z Izby Edukacji Leśnej w Sękocinie. W instytucjach muzealnych program edukacji ekologicznej poznaliśmy na podstawie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. Wiele ciekawych pomysłów na działania proekologiczne zaprezentowała Fundacja Źródło. Była to ostatnia edycja projektu „Zielony certyfikat".

Jednak nasza szkoła w dalszym ciągu będzie podejmowała działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wszak robimy to dla siebie i przyszłych pokoleń.

Komentarze [0]

refresh