DNI IRLANDII W GIMNAZJUM NR 2 WE WRZEŚNI

Dodano: czwartek 25 lutego 2016 r.

news_2016_16.jpg

W dniu 18 lutego uczniowie Gimnazjum nr 2 we Wrześni brali udział w projekcie Dni Krajów Anglojęzycznych. W tym roku obchodziliśmy Dni Irlandii. Zadaniem każdego ucznia było przygotowanie części lekcji poświęconej temu krajowi i przedstawienie znalezionych informacji na forum klasy. Na lekcję złożyły się więc geografia Irlandii, system polityczny, fauna i flora, sławni Irlandczycy, ciekawostki, ciekawe miejsca, popularne sporty, tradycje, jedzenie, muzyka, tańce i legendy. Uczniowie urozmaicali swoje ustne wypowiedzi prezentacjami multimedialnymi. Poza tym społeczność uczniowska przygotowała plakaty związane z Irlandią i udekorowali szkołę flagami i koniczynkami. Chętni przygotowali również wypieki na kiermasz, który odbywał się na przerwach. Za pieniądze ze sprzedaży smakołyków szkoła zakupi środki chemiczne do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. W przyszłym roku planujemy zorganizować Dni Kanady.